czwartek, 3 listopada 2011

Urlop - film ze sportami ekstremalnymi w kinach

Zapowiada się ciekawy film, który będzie nam dane zobaczyć w kinach. W listopadzie i grudniu, w siedmiu miastach Polski, odbędą się specjalne seanse dokumentu filmowego - Urlop. Jego ideą jest przybliżenie sylwetek mistrzów sportów ekstremalnych z Polski, którzy wzięli udział w SONY VAIO EXTREME SERIES.

Wśród sześciu osób będą 2 rowerowe persony - Marcin Wróblewski mistrz jazdy na rowerze BMX, oraz Szymon Syrzistie jeden z prekursorów downhillu w Polsce.

Pozostałe osoby/sporty to: Łukasz Koński reprezentujący kitesurfing, Maciej Kozerski wakeboardzista, Jan Krzysztof uprawiający narciarstwo freestylowe, Wojciech Pająk snowboardzista,


Poniżej możecie zobaczyć trailer Urlopu:Bilety będą kosztować 15 złotych. Pokazy odbędą się w Multikinach, otwarcie sal - 19.15.

Daty:
 • 9.11 Poznań
 • 10.11 Wrocław
 • 16.11 Warszawa
 • 17.11 Zabrze
 • 23.11 Łódź
 • 24.11 Gdańsk
 • 1.12 Kraków

A poniżej jeszcze info z materiałów prasowych:

W filmie wystąpili:
Łukasz Koński - ur. 1982 w Warszawie.Legenda polskiego kitesurfingu, jeden z pionierów tego sportu w Polsce. Zanim rozpoczął przygodę z latawcem, pływał na windsurfingu zdobywając w 1998 roku Wicemistrzostwo Świata. Mistrz Polski w kitesurfingu z roku 2001 oraz 2004. Srebrny medalista Mistrzostw Polski w Kite Wave 2011.

Maciek Kozerski - ur. 1985 w Warszawie obecnie najlepszy wakeboardzista w Polsce. Czynnie uprawia, także kitesurfing, w którym odnosi sukcesy na całym Świecie. Zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów w Chile, Knadzie, Brazyli i Niemczech.

Jan Krysztof - ur. 1989 w Zakopanem, od 2004 roku uprawia narciarstwo freestyle’owe. Obecnie jeden z najlepszych sportowców tej dyscypliny w Polsce. Od lat plasuje się na podium Mistrzostw Polski: 2011 - 3 miejsce,2009 – 2 miejsce, 2010 - 2 miejsce, Mistrzostw Polski/ 1 miejsce w CFO ( Otwarte Mistrzostwa Czech). Jeździ dla marki Majesty.

Wojtek Pająk – ur. 1979 w Bielsku- Białej. Wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata Juniorów. Jest postacią “legendą” polskiego snowboardingu, cieszącą się uznaniem nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

Szymon Syrzistie – ur. 1980 w Zakopanem. Pierwszy Mistrz Polski w zjeździe rowerowym. Jeden z prekursorów downhillu na terenie naszego kraju. Uczestnik wielu najważniejszych wydarzeń rowerowych na Świecie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

Marcin Wróblewski – ur.1988 w Poznaniu. Na bmx’ie jeździ od 2002 roku. W tym czasie stawał 7 razy na podium w Mistrzostw Polski z czego 5-krotnie na najwyższym stopniu. Poza jazdą studiuje na Politechnice Poznańskiej, gra na basie w rock'n'rollowo-bmxowym zespole Spirala, starając się jak najczęściej zmieniać miejsce pobytu, bo jak sam przyznaje podróżowanie jest dla niego wielką inspiracją i hobby.

Reżyseria:
Radosław Drozdowicz

Zdjęcia:
Radosław Drozdowicz, Piotr Kabat, Michał Schwierc

Montaż:
Piotr Kabat, Radek Drozdowicz

Produkcja wykonawcza:
Szymon Syrzistie, Tomasz Kubik


Zobacz też:

3 komentarze:

 1. Czesc!
  Czy ten film bedzie mozna sciagnac z internetu?
  Dziekuje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dopóki jest w kinach to raczej nie, później pewnie będzie na dvd/blu ray albo od razu w necie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo Was wchodzi z Google do tego newsa. Jak coś to tu macie mini recenzję z pokazu w Warszawie - http://forfunbike.blogspot.com/2011/11/urlop-pokaz-w-warszawie-wrazenia.html

  OdpowiedzUsuń

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!