O mnie i kontakt
01. O autorze słów kilka


Foto: Anna Szubert
Wersja krótka - w wieku 30 lat zacząłem jeździć na rowerze, i to w wersji lekko ekstremalnej. Powiecie, że oszalałem? Eee tam! Po prostu odnalazłem swoje przeznaczenie ;) Aż tak mnie wciągnęło, że od 5 lat ogromna część mojego życia związana jest z rowerami. To pozwoliło mi na zdobycie sporej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Zacząłem prowadzić tego bloga opisując własne perypetie i wyprawy oraz przeróżne zagadnienia z szeroko pojętego świata dwóch kółek.

Wersja dłuższa - TrzecieKoło to zawodowo ilustrator, grafik, designer i art director. Rowerem się zainteresowałem dopiero w wieku 30 lat. Zacząłem od amatorskiego roweru XC (Unibike Mission), ale szybko przestał mi wystarczać, potrzebowałem więcej adrenaliny i mocniejszego sprzętu. Sprawiłem sobie Commencal Ramones. Świetny funbike, idealny rower dla mnie. I tak się zaczęło, jakieś drobne skoki, schody, szybkie jeżdżenie po lesie i mieście, wynajdowanie ciekawych i nietypowych miejsc, wkręciłem się na całego.


Z czasem pokochałem ciężkie warunki, staram się jeździć jak najwięcej w otoczeniu natury, po nierównej nawierzchni, i jak najmniej po asfalcie. Myślę, że stylem jazdy najbliżej mi do Enduro, ale ze względu na to, że mieszkam w Warszawie, to bardziej takie nizinne Enduro ;)


Uczę się cały czas, zarówno technik jazdy, jak i serwisowania bike'a. Poza odwiedzaniem moich ulubionych, leśnych, singletracków wpadam też na lokalne trasy downhillowe, 4x i pumtracki. Staram się robić co jakiś czas wypady w góry, bo tam są zdecydowanie najatrakcyjniejsze warunki.Na początku sezonu 2013 rozpocząłem projekt kopania dodatkowej trasy rowerowej na sławnej warszawskiej górce Kazurce. Trochę osób podchwyciło temat i zbudowaliśmy naprawdę konkretny zjazd.


Po chyba 2 latach rowerowania zakupiłem dodatkowy rower, z przeznaczeniem do jazdy w dół - Kona Entourage 2012 - służący tylko do Bike Parkowych eskapad.

Jeżdżę tylko dla przyjemności, nie w głowie mi zawody, maratony itp. Może gdybym był młodszy... Znajomi już nie mają siły słuchać moich opowieści o rowerach, więc powstał ten blog, gdzie mogę się "wygadać" i dzielić moją pasją. No i dociera to tylko do zainteresowanych tematem, bo przecież "Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje...". ;)


Mam nadzieję, że mój blog również przysłuży się do promowania rowerowego stylu życia i pokaże Wam, że nigdy nie jest za późno, aby trochę ekstremalnie poszaleć :)

Miłej lektury :)02. Moje rowery


1. Commencal Ramones (custom build - Hardtail Funbike)


2. Kona Entourage 2012 (Mini-DH/Freeride)
03. Single Rider - mój film mtb


Mój film o pasji i miłości do roweru górskiego MTB, a w szczególności do jego trochę bardziej ekstremalnej wersji. Więcej info tutaj.
04. Sprzedam/kupię części rowerowe


Co jakiś czas mam do sprzedania różne części i ubrania rowerowe. Zarówno nowe jak i używane. Czasem też poszukuję czegoś do kupienia. Zawsze aktualna lista rzeczy znajduje się pod tym linkiem:

Foto: Jarek Czajkowski05. Inne moje strony


Jeszcze podrzucę Wam parę innych stron, których jestem autorem :)
 • Kalais Studios
  Moja strona firmowa. Projektowanie stron, plakatów, ulotek, animacja, wizualizacja itp. itp. Jak macie jakieś ciekawe zlecenia, to walcie śmiało :)
  www.kalais.net

 • Pozorna Rzeczywistość Ilustrowana
  Strona z ilustracjami, które maluję, jak nie jeżdżę na rowerze ;) Czasem można je również obejrzeć na wystawach w galeriach.
  http://blog.kalais.net/

 • LEGO Blog - Bricks' Treasure
  Blog AFOLa, czyli dorosłego fana klocków LEGO. Tak, zdarza mi się tworzyć autorskie konstrukcje z klocków :)
  bricks.kalais.net

 • Co warto obejrzeć
  Strona z subiektywnie wybranymi przeze mnie propozycjami filmowymi. Wylosuj ciekawy film na wieczór.
  www.cowartoobejrzec.pl

 • Sieć serwisów o grach komputerowych
  Kilka moich stron o grach komputerowych.
  http://games.kalais.net/06. Blog i współpraca


For Fun - Blog MTB skupia się wokół tematyki rowerów górskich. Wyprawy, sprzęt, porady, lifestyle, filmy, humor. Poza typową, rekreacyjną, tematyką jest też tutaj multum informacji o ekstremalnych odmianach MTB. Z każdym miesiącem przybywa czytelników, i blog jest coraz bardziej rozpoznawalny w internecie. Notuje kilkanaście tysięcy wyświetleń na miesiąc i jest w zdecydowanej czołówce najpopularniejszych polskich blogów rowerowych.

Statystyki
Poniżej przykładowe miesięczne statystyki wg. danych Google Analytics.


Społeczność
Ludzie czytający For Fun - Blog MTB to głównie mężczyźni (82%). 87% wszystkich fanów jest pełnoletnia. Czytelników łączy wspólna pasja, jaką jest rower górski. Poniżej rozkład wieku wg. danych z Facebook Insights.


Współpraca
Jeśli jesteś zainteresowany pojawieniem się swojego produktu, czy usługi, na moim blogu rowerowym to istnieje taka możliwość. Jestem otwarty na przeróżne formy współpracy.

Dostępne formy współpracy
 • Artykuły z testami/recenzjami produktów
 • Artykuły z promocją usług/firm/terenów
 • Tworzenie materiałów foto i video
 • Wsparcie wyjazdów rowerowych
 • Wywiady, zarówno tekstowe jak i w formie filmu HD
 • Konkursy
 • Udostępnienie powierzchni reklamowej w postaci bannerów
 • Wszelkie autorskie i nietypowe projekty

Dostępne formaty reklam bannerowych
 • Długi baner (728 x 90) - na górze strony. Widoczny na każdej podstronie bloga.
 • Kwadrat (250 x 250) - w bocznym panelu. Widoczny na każdej podstronie bloga.
 • Kwadrat (72 x 72) z opisem tekstowym do 120 znaków - w proponowanych postach na dole strony. Widoczny na każdej podstronie bloga.

Formalności
Prowadzę własną firmę, wystawiam faktury VAT.07. Dane kontaktowe

 • facebook.com/BlogRowery

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!