niedziela, 8 grudnia 2013

Sezon śniegowy rozpoczęty :)

Patrzę za okno, a tam piękne słońce. Temperatura na minusie, śnieg i lód. Dobra, pełny spontan, wychodzę na rower. Miałem wyskoczyć na 15 minut, jeździłem ze 2 godziny. Warunki niesamowite, rowerowo-śniegowy sezon oficjalnie uważam za rozpoczęty! :)

Najpierw wpadłem na Kazurę. Cały tor to mieszanka lodu, śniegu, zmrożonej ziemi i w kilku miejscach nawet było błoto. Muszę przyznać, że bardzo fajnie się zjeżdżało, więcej adrenaliny niż normalnie :) Szczególnie 2 bandy dużo jej dostarczały - jedna cała w lodzie, a druga z błotem na wyjściu. Można było wpaść w niezły poślizg.

02. Kazura - wczesna zima

03. Słońce obecne, jest dobrze

W sumie jedyna słaba rzecz to podchodzenie. Przez śnieg jest teraz dużo trudniej. Szczególnie, że w miejscu gdzie zazwyczaj się drałuje pod górę, dzieciaki sobie zrobiły zjazd saneczkowo-jabłuszkowy ;)

04. Bestia w trybie XC

Później jeszcze pojechałem do Lasku Kabackiego, "cross-country styl" przez singletracki, i powrót szerokimi ścieżkami spacerowymi. W wielu miejscach zmrożona ziemia, gdzieniegdzie śnieg, i na wielu odcinkach lód. Takie XC nabiera nowego wymiaru. Muszę przyznać, że jazda po lodzie, nawet po płaskim, dała mi trochę adrenaliny i naprawdę dużą frajdę. Niesamowicie łatwo zaliczyć glebę, na szczęście obyło się bez żadnej, ale poślizgów było mnóstwo.

05. I jeszcze jedna fotka Ramonesa

A jak u Was? Też już jeździcie po śniegu? A może czekacie na wiosnę? :)


Zobacz też:

5 komentarzy:

 1. "RpK"-Rowerem po Kampinosie też już otworzył sezon zimowy :-) Pozdrawiam (Markus)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie miałem okazji wsiąść na rower tej "zimy" jednak w najbliższym czasie wybiorę się nim do pracy. Jak na razie sprawdziłem się w joggingu po oblodzonych ulicach, bez upadku na szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki śnieg to nie śnieg z tego co patrze na zdjęciach - wpadłbyś do Białegostoku pojeździć to pogadamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, ja wolę jednak jak śniegu nie ma, niż jak jest ;) ale to fakt, że jeszcze marny był wtedy. Aktualnie prawie cały zniknął w Wawie :)

   Usuń
 4. Dobry ja również jestem z Białegostoku, to coś wiem o tym ;)

  OdpowiedzUsuń

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!