środa, 17 lipca 2013

Facebook, Google Plus, Newsletter, RSS, parę zmian oraz info o konkursie


Media społecznościowe, jak Facebook czy Google Plus, są wszechobecne, praktycznie każda strona internetowa ma swój Fan Page. Nie inaczej jest z For Fun'em i o tym parę słów dziś napiszę, bo od jakiegoś czasu systematycznie wprowadzałem drobne zmiany i warto żebyście to przeczytali, będzie Wam łatwiej śledzić aktualności na blogu, dzięki sporej ilości nowych kanałów.

Wszystkie poniższe profile i subskrypcje służą tylko i wyłącznie do informowania o nowych postach na blogu. Nie ma tam żadnego spamu i śmiało można, a nawet trzeba, z tego korzystać :)

1. Facebook (https://www.facebook.com/BlogRowery)
Na fejsie For Fun jest obecny od dawna. Jednak do wielu osób nie docierają informacje z powodu tego, że Facebook wprowadził opłaty dla stron za wyświetlanie się treści u fanów. Pozostawię to bez komentarza. Jak chcecie, aby na Waszym FB pojawiały się newsy z For Funa to poza polubieniem strony musicie co jakiś czas polubić lub skomentować post bezpośrednio na FB. Ważne też jest zaznaczenie tych opcji:

Najeżdżamy myszką, na tym profilu FB, na "Lubię to" i zaznaczamy "Pokaż w aktualnościach".

Najeżdżamy znowu na "Lubię to" i wchodzimy w "Ustawienia..."


i tu zaznaczamy "Wszystkie zdarzenia".


I to tyle, dzięki temu macie większą szansę, że nic Wam nie umknie.

Jeśli jeszcze nie polubiłeś For Funa - przycisk "Lubię to" jest po prawej stronie bloga.


2. Google Plus (https://plus.google.com/108725178996605955368/)
Właściwie działa dopiero od dziś :) Ukłon w stronę osób używających G+. Przycisk +1 wylądował po prawej stronie, zaraz pod panelem z Facebookiem. Zapraszam do polubienia.


3. Subskrypcja przez email, newsletter
Dodane kilka dni temu. Można się zapisać do newslettera i dzięki temu otrzymasz powiadomienie na swojego e-maila, że pojawił się nowy post na blogu. Przykładowa wiadomość wygląda tak, żadnego spamu, po prostu wstęp nowego artykułu. Mailing obsługuje firma Google, i zawsze można się z niego wypisać (opcja na dole emaila).


Całkiem wygodna sprawa i pewność, że nie przeoczysz newsów. Wystarczy się zapisać w okienku po prawej stronie, pod panelami FB i Google.


4. Subskrypcja przez RSS (http://www.blogmtb.pl/feeds/posts/default)
Kanał RSS dostępny jest od dawna. Pojawiają się tam na bieżąco wszystkie nowe wpisy z bloga. RSS można subskrybować, jak wszystko inne, z panelu po prawej stronie bloga:


5. Inne zmiany
Jakiś czas temu zmieniłem Menu. To na samej górze. Można teraz szybko się dostać do głównych kategorii artykułów na blogu - Wyprawy i autorskie wpisy (których jest najwięcej), testy (będzie ich coraz więcej) i filmy rowerowe (prawdopodobnie jedna z największych baz filmów w Polsce). Handel i mój rower zostały przeniesione do zakładki Autor. Są zbyt mało ważne moim zdaniem, żeby paradować na głównym miejscu w menu...

Warto też wspomnieć, że zakładka Autor doczekała się aktualizacji tekstu ;) Taki tam szczegół, jak komuś się nudzi to może przeczytać parę słów o mnie.

6. Konkurs
Pamiętacie jeszcze poprzednie konkursy? Była niezła zabawa i ciekawe nagrody. Następny konkurs już mam cały obmyślony, mam też już jedną nagrodę, będę się starał o więcej. A kiedy się zacznie? Jako, że dziś głównie o mediach społecznościowych, to ogłaszam oficjalnie, że Konkurs rozpocznie się, gdy For Fun osiągnie okrągłą liczbę 500 fanów na Facebooku, lub 100 na Google Plus. Wiem, że to spokojnie możliwe, bo wg. statystyk liczba unikalnych czytelników liczona jest w tysiącach miesięcznie, więc zapraszam do wyjścia z cienia i polubienia For Funa :)

2 komentarze:

  1. Ja subuję Cię przez profil Bloggera, nic mi jeszcze nie umknęło ale z przyjemnością "polajkowałem" cię na Facebooku :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ah, właśnie, jeszcze jest profil Bloggera :) Dzięki :)

      Usuń

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!