środa, 4 kwietnia 2012

Rowerowa sztuka - rzeźby z części rowerowych - Yeong-Deok Seo i Sram pArt project

Dzisiaj o sztuce związanej z rowerami. W sieci trafiłem na dwa bardzo ciekawe projekty artystyczne. Pierwszy to rzeźby ludzkich ciał wykonane z ogniw łańcuchów rowerowych autorstwa koreańskiego twórcy - Seo Young Deok. Drugi to konkurs artystyczny, przeprowadzony przez firmę SRAM, na stworzenie rzeźb z części produkowanych przez tego giganta.

Koreański artysta - Seo Young Deok - skupia się na psychologicznej kondycji człowieka, ukazuje nagie ludzkie ciała, nie kompletne, w pozach ukazujących przeróżne emocje. Są szalenie realistyczne. Stworzone z niesamowitą precyzją, połączone przez spawanie części łańcuchów rowerowych i zwykłych ogniw. Robią naprawdę wielkie wrażenie.

Poniżej kilka zdjęć oraz film z wystawy, która odbyła się w Seulu. A na samym dole posta jeszcze więcej zdjęć rzeźb.


Drugi projekt o którym też warto wspomnieć, to konkurs amerykańskiego giganta - SRAM. Wybrani artyści zza oceanu dostali pudełko ze 100 częściami firmy SRAM (Rock Shox, Avid i Truvativ). Ich zadaniem było zmontowanie rzeźb. Była to akcja promocyjna na rzecz ludzi z Afryki, którym rower może pomóc dotrzeć na miejsce 4 razy szybciej niż na piechotę. Lekarze, nauczyciele itp. zostali obdarowani rowerami sponsorowanymi przez pieniądze z donacji oraz sprzedaży tych konkursowych rzeźb, dzięki fundacji World Bicycle Relief.

Oto kilka wybranych przeze mnie rzeźb, więcej można zobaczyć na stronie SRAMa.
I tu jeszcze więcej prac Yeong-Deok Seo:Źródło zdjęć:
www.yatzer.com/seo-young-deok-chain-sculptures
www.sram.com/partproject/art.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!