niedziela, 1 kwietnia 2012

Gee Atheron, Maja Włoszczowska oraz Steve Peat razem w teamie!

Media zostały zasypane informacjami o nowej niesamowitej super drużynie downhillowej. Gwiazdy DH - Gee Atheron oraz Steve Peat - będą jeździć razem z Mają Włoszczowską! Nasza dzielna gwiazda i złota medalistka w Cross Country zdecydowała się na zakończenie kariery w XC i przejście do DH!

Ten super team to zdecydowana czołówka, najlepsi rowerzyści na świecie. Na pewno wygrają wiele zawodów. Trenerem kadry zostanie niemiecki specjalista w wygrywaniu wszelkich potyczek - Ulrich von Jungingen. Pomimo swego już dość leciwego wieku, jest jednym z najlepszych w swoim fachu. W końcu dosiadał rumaka na długo przed innymi i naprawdę zna się na rzeczy.

Przez 10 miesięcy w roku będą wspólnie trenować w okolicach miasta Binga, w zachodnim Zimbabwe. Jest to idealne miejsce to górskich treningów, słynące z najlepszych nizinnych tras DH.

Nowy super team będzie sponsorować firma rowerowa z najwyższej profesjonalnej półki - GTI. Udało mi się zdobyć zdjęcie ich najnowszego, prototypowego roweru. Jest to model na 2013. Model FX600 ma tytanową ramę z domieszką Kryptonitu, dzięki czemu jest niesamowicie lekka, sztywna i wytrzymała. Waży tylko 900g. Damper z tytanowo-kryptonitową sprężyną o skoku 60mm waży tylko 4kg! Przedni amortyzator jest tak prototypowy, że nawet GTI nic o nim nie wie.


Pozostaje mi życzyć wielu sukcesów nowemu Teamowi, i trzymam kciuki szczególnie za naszą rodaczkę - Maję Włoszczowską!
Powodzenia!

Źródła zdjęć: wikipedia.org, bikeradar.com
Żródło informacji: BBC, CNN, UCI, Gazeta Wyborcza, TVP1, For Fun - Bike Blog

Edit (2 kwietnia 2012):
Oczywiście był to Prima aprilisowy żart :) Ta informacja zainteresowała ponad 1000 osób w ciągu jednego dnia :) Nieźle :)

3 komentarze:

  1. Hahaha, dobre. Na takim rowerze na pewno by wygrali wszystkie zawody :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo, 4-hamulcowy system się szykuje :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Nozka pomaga przy ostrych zakretach ;)

    OdpowiedzUsuń

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!