Filmy rowerowe - download

Download, czyli jak ściągać ulubione filmy rowerowe
Na tym blogu można zobaczyć masę filmów MTB - Enduro, freeride, Cross Country, All Mountain, Downhill, Street, Dirt, Slopestyle itd. itp. Są one umieszczone na serwisach YouTube, Vimeo oraz Pinkbike. Co zrobić, aby zapisać je na dysku?

Ja używam dwóch metod, obie są dobre i łatwe. Pierwsza to darmowy plugin do Firefoxa o nazwie DownloadHelper. Druga to darmowy program o nazwie JDownloader.

1. Firefox plugin - DownloadHelper
Jego zalety to brak instalowania dodatkowych programów, oraz możliwość ściągania również z serwisu Pinkbike. Jedyne co nam potrzebne, to przeglądarka Firefox.

Wchodzimy na stronę pluginu i klikamy "Add to Firefox". Po instalacji musimy ponownie uruchomić przeglądarkę.


Teraz w Firefoxie mamy dostępną nową opcję w Narzędziach. Wystarczy nacisnąć Play na jakiejkolwiek stronie z filmem, i wybrać opcję jak na obrazku poniżej.


Dodatkowo w Ustawieniach można sobie ustawić parę opcji, np. wyświetlanie ikony na pasku narzędzi, czy nadawanie nazw filmom z tytułu strony.2. JDownloader
Bardzo lubię ten program. Ma masę opcji, można w nim ustawiać całe kolejki plików do ściągania. Współpracuje z większością stron do hostingu plików, i z wieloma stronami typu vimeo, youtube, czy soundcloud. Niestety nie radzi sobie z Pinkbike. Działa na Windows, Mac, Linux. Nie wymaga żadnej przeglądarki.

W przypadku Vimeo ogromną zaletą jest brak limitu dziennego ściągania filmów. Jeśli mamy bezpłatne konto na Vimeo to możemy ściągać chyba tylko 3 czy 5 filmów na dzień, poza tym tylko te, które udostępnił autor. W przypadku JDownloadera można zasysać wszystko i bez ograniczeń.

W przypadku Youtube, JDownloader daje nam wszystkie możliwe rozdzielczości do wyboru (240p, 360p, 480p, 720p, 1080p - oczywiście jeśli dany plik występuje w takich wersjach) lub tylko dźwięk (mp3). Naprawdę wygodna opcja.

Program można ściągnąć tutaj. Nie ma sensu, żebym opisywał całe działanie programu, bo zajęło by to chyba cały dzień. Ale wspomnę tylko, że automatycznie potrafi rozpoznawać linki z których można ściągać filmy, i jak tylko użyjemy opcji "Kopiuj" to JDownloader szybko to załapie. Jest łatwy w obsłudze i szybko powinniście załapać o co tam chodzi, a dla tych co lubią grzebać w opcjach - jest ich naprawdę sporo i można wszystko dostosować do własnych potrzeb.


Powrót do:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!