środa, 11 stycznia 2012

Wyniki świątecznego foto-konkursu rowerowego

Świąteczny konkurs rowerowy dobiegł końca. Polegał na wykonaniu zdjęcia świąteczno-rowerowego. Dotarło do mnie kilkanaście zdjęć, z czego 15 zakwalifikowało się do walki o nagrody. Dwa zdjęcia nie spełniały wymagań z regulaminu i zostały odrzucone. Nic straconego, bo i tak by nie wygrały ;) Jedno, sądząc po malutkich wymiarach i braku odpowiedzi na moją prośbę o potwierdzenia autorstwa, wyglądało na ukradzione z jakiejś strony. Nie ładnie ;)

Spodobało mi się siedem zdjęć. Z tych 7-miu szybko wyłoniłem 5 najlepszych. Pozostało odrzucenie jeszcze dwóch. Niesamowicie ciężko było wytypować zwycięzców. Szkoda, że niektóre fajne pomysły zostały słabo zrealizowane i jakość zdjęć była "komórkowa". Jeśli chodzi o wybór zwycięzców był on totalnie subiektywny. Wiadomo, tak to bywa w twórczych konkursach, każdy ma inny gust i albo się trafi w to co lubi jury, albo nie. Przypomnę zapis z regulaminu:
Zdjęcia będą oceniane przeze mnie, czyli organizatora konkursu i autora blogu For Fun - bike blog. Będą brane pod uwagę takie rzeczy jak pomysł, kompozycja, kolory i ogólna bliżej nieokreślona subiektywna fajność zdjęcia :) Tak więc radzę przed pstryknięciem foty trochę pomyśleć o takich rzeczach jak odpowiedni kadr czy światło. Można oczywiście wspierać się oprogramowaniem typu Photoshop, Lightroom, Gimp itp.
Ok, przejdźmy do wyników :)


Miejsce: 1
Autor: Paweł Kajda
Nagrody: biała czapka, kolorowy zacisk, smycz, długopis (wszystko firmy Transition)
Mój komentarz: Haha, rozbawiło mnie to zdjęcie, a właściwie zmontowana "animacja" z kilku fotek. Jest klimat i poczucie humoru. Świetny pomysł, dobra realizacja, fajnie wyszło :) Gratulacje!Miejsce: 2
Autor: Grzegorz-Gabrysiak
Nagrody: kolorowy zacisk, smycz, długopis (wszystko firmy Transition)
Mój komentarz: Fajny pomysł i realizacja. Ciekawa zabawa z rogami w rowerze downhillowym ;) Jest bardzo świątecznie. Nie mogłem się zdecydować czy prawa, czy lewa wersja mi bardziej odpowiada, wrzucam obie. Pies jest rozbrajającym dodatkiem, ale z czapką na rogach też jest interesująco :) Gratulacje!
P.S. Jak widać da się zrobić sensowne zdjęcia komórką, może jakość nie zabija, ale jest zupełnie wystarczająca.Miejsce: 3
Autor: Dominik Muszyński
Nagrody: kolorowy zacisk firmy Transition
Mój komentarz: Bardzo mi się podoba to zdjęcie. Przekrzywiony kadr dodaje uroku. Czuć zimowy chłód. Minimalistyczny Mikołaj, ładne światło i kolory. Trochę mi brakuje ostrości na riderze. Biała broda była by idealnym dodatkiem, ale i tak jest fajnie. Gratulacje!Zdjęcia wyróżnione.
Poniżej zdjęcia wyróżnione, zasługujące na publikację, ale bez nagród rzeczowych. Było blisko, ale czegoś zabrakło. :(

Autor: Łukasz Kozioł
Mój komentarz: Bardzo długo debatowałem ze sobą ;) czy nagrodzić to zdjęcie. Jest to dokładnie to o czym myślałem robiąc konkurs i ogólnie bardzo mi się podoba. Niestety w wersji niżej, która była moim faworytem, ucięto czapkę Mikołaja, która jest tutaj jednym z najważniejszych elementów. Natomiast wersja wyżej jest nieostra i nie bardzo mi podpasowała kolorystycznie. Naprawdę żałuję, że nie mogę nagrodzić tego zdjęcia. Jak już się wybraliście w stroju mikołajowym pocykać foty, było poświęcić jeszcze te parę minut więcej i pstryknąć ten idealny kadr, z czapką, ostry itd itp :(Autor: Sebastian Opoka
Mój komentarz: Super pomysł, naprawdę. Nareszcie coś zupełnie innego! Bardzo żałuję, że nie mogę nagrodzić tego zdjęcia :( Moim zdaniem można było pójść w dwie strony. Albo mocno to doświetlić, lub podkręcić w jakimś programie i zrobić takie katalogowo-studyjne foto. Albo dodać jakieś tło, narysowane, albo z wycięte z gazety. No i zdecydowanie razi brak ostrości jak na taki minimalizm.

P.S. Z ostatniej chwili: firma Bike Time, sponsor nagród, postanowiła dodatkowo nagrodzić to zdjęcie za pomysłowość. Otrzymujesz upominek, gratulacje! :)Autor: Łukasz Gałach
Mój komentarz: Fajny kadr, koszmarna jakość (komórka, w tym wypadku iPhone, nie daje rady robić zdjęć jak jest ciemno).Autor: Kamil Sawicki
Mój komentarz: Spoko sepia. Szkoda, że taka koszmarna jakość. Znowu komórka, tym razem HTC Desire S, nie nadaje się do nocnych zdjęć. Rzeczy dookoła roweru bez ładu i składu niestety...


Dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu oraz sponsorowi nagród - firmie Bike Time - dystrybutorowi rowerów marki Transition.

Gratuluję zwycięzcom, niedługo skontaktuję się z Wami mailowo i ustalimy adres wysyłki nagród :)

P.S. Bądźcie czujni, bo na pewno będzie więcej konkursów :)

3 komentarze:

 1. Właśnie oglądamy wyniki konkursu. Postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić Sebastiana Opoka za " bałwanka " :) fajny pomysł. Otrzymuje upominek ale to niespodzianka :)
  Firma Bike Time pozdrawia uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 2. miejsce trzecie bardzo fajne, dodałbym jakiś szum do tego i byłby zarąbisty "zenitowy feeling" :)

  Wygłaskane z ziarna traci na wyrazistości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fotkę cyknąłem na szybko tym co miałem pod ręką i temu co miałem pod ręką. Następnym razem bardziej się postaram. Dzięki za przyznanie dodatkowej nagrody :)

  OdpowiedzUsuń

Jak by co, to tu jest regulamin komentarzy.

Zobacz też inne ciekawe i popularne artykuły rowerowe!